Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Kijewie Królewskim

1. Co mam zrobić, aby zapisać się do biblioteki?

 • Należy przyjść do biblioteki, podać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr telefonu i datę urodzenia oraz podpisać się na karcie zobowiązania. Za osoby niepełnoletnie podpis składają rodzice/opiekunowie. Dzieci, które przyjdą same do biblioteki, zabierają karty do domu i zwracają karty podpisane przez rodzica/opiekuna w trakcie następnej wizyty.
 • Można zapiasć się do biblioteki online, wypełniając formularz rejestracyjny w katalogu elektronicznym SOWA. Ukończenie rejestracji nastąpi w trakcie pierwszej  wizyty w bibliotece przez złożenie podpisu na karcie zobowiązania. W taki sam sposób rodzice/opiekunowie mogą dokonać rejestracji osób niepełnoletnich.

2. Jak mogę się dowiedzieć, czy poszukiwana przeze mnie książka jest w zbiorach biblioteki?

 • Zapytanie o książkę można zadać bibliotekarzowi osobiście, telefonicznie, mailowo lub przez Messengera.
 • Część księgozbioru, który został wpisany do systemu SOWA, można sprawdzić pod linkiem https://www.kijewo-gbp.sowa.pl/

3. Czy mogę zamówić książkę?

 • Tak. Można to zrobić na kilka sposobów:
  - w trakcie wizyty w bibliotece,
  - telefonicznie,
  - mailowo,
  - przez Messengera,
  - w aplikacji mobilnej Sowa Mobi (po zalogowaniu) przez kliknięcie: "Wypożycz" (ksiażki dostepne w bibliotece) lub kliknięcie: "Zapisz się" (książki wypożyczone).
  - w katalogu SOWA (po zalogowaniu na swoje konto) przez kliknięcie: "Wypożycz"(ksiażki dostępne w bibliotece) lub kliknięcie: "Zapisz się"(książki wypożyczone).
 • Bibliotekarz odkłada zarezerwowane książki dla czytelnika, który je zamówił. Publikacje  należy oderać w ciągu 7 dni od złożenia zamówienianie. Jeśli czytelnik nie odbierze zamówionych książek w terminie i nie zgłosi bibliotekarzowi innej daty odbioru, rezerwacja zostanie anulowana. 

4. Ile jednorazowo książek mogę wypożyczyć?

 • Jednorazowo można wypożyczyć 5 egzemplarzy. Czytelnicy systematycznie zwracający książki mogą mieć zwiększony limit wypożyczeń.

5. Czy za przetrzymanie książki zostanę obciążony karą finansową?

 • Nie. Materiały biblioteczne wypożyczane są na 35 dni. Termin ten może być polongowany (wydłużony) o kolejne 35 dni  przez czytelnika samodzielnie w katalogu SOWA lub przez bibliotekarza.Za książki zwrócone po terminie czytelnik nie jest obciążany karą finansową, ale może mieć zmniejszony limit wypożyczeń.

6. Czy mogę wypożyczyć czasopisma?

 • Tak, czasopisma można wypożyczać na zewnątrz.

7. Co mam zrobić w przypadku zagubienia/zniszczenia wypożyczonej książki?

 • Należy odkupić taki sam egzemplarz. W przypadku, gdy zniszczona/zagubiona książka nie jest dostępna na rynku księgarskim, należy w porozumieniu z bibliotekarzem okupić inną pozycję o aktualnej wartości zagubionej/zniszczonej książki odpowiadającą potrzebom biblioteki. Biblioteka nie przyjmuje pieniędzy za zniszczone/zagubione publikacje.

8. Czy biblioteka przyjmuje książki w darze?

 • Tak, ale tylko niezniszczone egzemplarze. Książki odpowiadające potrzebom biblioteki zostaną włączone do księgozbioru. Natomiast książki nieprzydatne w bibliotece zostaną przeznaczone na sprzedaż w trakcie kiermaszów charytatywnych.

Wyszukaj w katalogu:

 

BIBLIOTEKA ZAPRASZA

Godziny otwarcia biblioteki:

PON  7.15 - 15.15

WT    7.15 - 15.15

ŚR     7.15 - 15.15

CZW  7.15 - 15.15

PT     9.00 - 17.00

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny: